На Закарпатті масштабно відзначать Міжнародний день ромів

47Урочистостями, масовими народними гуляннями та святковим концертом відзначать в Ужгороді Міжнародний день ромів 8 квітня.
Як розповіли організатори під час брифінгу в прес-центрі Закарпатської ОДА, свято розпочнеться урочистою ходою центром Ужгорода. Представники ромської національної спільноти області зберуться о 14ій годині на площі Театральній поблизу обласної філармонії та колоною пройдуть містом, запрошуючи приєднатися до гулянь.
Далі за традицією запалять свічки та спустять на воду річки вінки з квітів, як символ єднання ромів у всьому світі. «Цього дня роми запалюють на вулицях свічки, як символ єдності ромського народу, та спускають на воду річок вінки, що символізує нелегку долю народу — вічного блукальця без історичної батьківщини», – зазначив начальник відділу національностей та релігій Закарпатської ОДА Йосип Резеш.

524Цьогоріч масові народні гуляння відбудуться на площі перед обласним музичним драмтеатром. Як повідомила організатор святкових заходів Світлана Адам, тут розташуються циганські кибитки, намети, розкладуть вогонь. Роми в національних костюмах пригощатимуть гостей закарпатськими стравами.
О 15 годині на сцені Закарпатського обласного академічного українського музично-драматичного театру розпочнуться виступи артистів та діячів ромської культури з усієї області. Вхід на яскравий та колоритний концерт вільний, тож організатори запрошують всіх бажаючих долучитися до свята.