На території мисливських угідь урочища ,,Середній”, скасували карантинні обмеження

Сьогодні, 11 квітня, під керівництвом заступника голови РДА Дмитра Ігнатюка відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

На порядку денному обговорили питання скасування карантинних обмежень по сказу в мисливському угідді урочища ,,Середній” Рахівського РТМР ,,Говерла”.

Начальник Рахівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Олег Марущак, проінформував присутніх про те, що у зв’язку із встановленням діагнозу на сказ лисиці, яка була відстріляна мисливцями в мисливських угіддях урочища ,,Середній” Рахівського РТМР ,,Говерла”, 09 лютого на засіданні ДНПК при Рахівській райдержадміністрації було затверджено заходи з ліквідації даного захворювання. На виконання плану комплексних заходів, спеціалістами ветмедицини було проведено ряд заходів, а саме – обстежено 33 дворогосподарства в м. Рахів, що прилягають до урочища ,,Середній” та вакциновано проти сказу 55 собак. При обстеженні дворогосподарств, хворих на сказ тварин виявлено не було. Одночасно, при проведенні обстежень, з власниками собак проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота щодо профілактики сказу. Мисливцями Рахівського РТМР ,,Говерла”, систематично проводились обстеження мисливських угідь урочища ,,Середній” та прилягаючих територій, в результаті яких хворих та підозрілих у захворюванні на сказ диких тварин, а також їх трупів виявлено не було.

Враховуючи те, що з дня випадку захворювання лисиці на сказ пройшло 2 місяці, хворих та підозрілих у захворюванні на сказ тварин протягом цього періоду виявлено не було, комісії було запропоновано скасувати карантинні обмеження по сказу лисиці в мисливському угідді урочища ,,Середній” Рахівського РТМР ,,Говерла”.

Дане рішення прийнято одноголосно.