На Рахівщині відкрили перший дитячий будинок сімейного типу

hBOsoSLc2l4Відтепер дружня родина Фекете – це дитячий будинок сімейного типу. До такого статусу і до того, аби прийняти таку кількість вихованців, сім’я йшла кілька років.
Маючи двох власних малих, Єва та Йосип Фекете подарували сімейне тепло спершу ще двом, а потім іще шістьом дітям. Маючи статус прийомної родини, у листопаді 2014-го року офіційно стали батьками-вихователями дитячого будинку сімейного типу.
Відкриття першого такого закладу у Рахівському районі (загалом в області їх уже 41) відзначали у п’ятницю, 5 грудня. Позаяк дата припала на переддень католицького Дня святого Миколая, то присутніх привітала малеча релігійної громади, виконавши пісні про Мікулаша.
Відтак слово мали офіційні особи. Голова ОДА передовсім звернувся до батьків-вихователів. “Ви – вже сорок перша пара на Закарпатті, яка наважилася на такий складний і відповідальний крок. Для цього треба мати не лише багато любові, а ще й сміливість. Бажаю вам терпіння і здоров’я та гармонії в родині. А дітям – рости щасливими! Те, що тут виховуються й етнічні угорці, свідчить про те, що всі ми – дружня закарпатська сім’я. Бажаю малечі рости справжніми закарпатськими й українськими патріотами!” – сказав Василь Губаль. Керівник краю вручив подарунок: сертифікат на побутову техніку.
До родини та присутніх звернулися і голова Рахівської РДА Віктор Медвідь, міський голова Рахова Ярослав Думин, представники консульства Угорської Республіки у Берегові та духовенство. Саме католицька громада придбала будинок для відтепер такої великої родини Фекете. Єпископ Антал Майнек освятив заклад, зазначивши, що має бути честь присутнім на відкриті вже десятого дитячого будинку сімейного типу, який перебуває під патронатом Мукачівської дієцезії.
І дипломати, і священики, і влада висловили спільну думку – те, що діти, позбавлені батьківського піклування, знаходять прихисток не в інтернатах, а в закладах родинного типу, є свідченням прагнення України і Закарпаття жити за новими суспільними стандартами. “Я вперше присутній на відкритті подібного закладу. Відтепер приділятиму цій темі посилену увагу. Радий, що загалом на Закарпатті 375 знедолених дітей уже знайшли тепло і турботу саме в родинних закладах. Обласна влада надаватиме всю можливу підтримку сім’ям, які матимуть бажання брати дітей і набувати статусу прийомних родин чи батьків-вихователів, ми всі вітатимемо такі благородні наміри й допомагатимемо” – сказав Василь Губаль.
Усі гості побажали родині щасливого життя. Діти ж раділи гостям, святу та подарункам: позаяк ніхто з гостей не прийшов з порожніми руками, свято Мікулаша в малечі вдалося на славу.