На Рахівщині провели день благоустрою

На виконання розпорядження голови Рахівської районної державної адміністрації у районі провели акцію ,,Закарпаттю – чисте довкілля”. У рамках акції 14 квітня відбувся День благоустрою територій населених пунктів.

До участі у заходах долучилися працівники Рахівської РДА, зробивши свій внесок у благоустрій міста – очистили прибережну смугу при виїзді з Рахова.

В населених пунктах району ведуться роботи із ліквідації несанкціонованих та неконтрольованих сміттєзвалищ від­ходів, стихійних смітників у межах смуг вулиць та доріг населених пунктів, у зонах відпочинку, на берегах водойм, річок, струмків. Проводиться робота щодо облаштування та впорядкування відповідно до санітарних та еко­логічних норм полігонів та сміттєзвалищ твердих побутових відходів.

Для реалізації заходів щодо поводження з відходами,  райдержадміністрацією розроблено районну Програму поводження з твердими побутовими відходами у Рахівському районі на 2017 – 2019  роки, яку затверджено на сесії районної ради від 24 травня 2017 року № 234 та Програму із благоустрою населених пунктів Рахівського району на 2017-2020 роки, затверджену рішенням сесії районної ради від 16 листопада 2017 року № 264.

Програмами передбачено ефективне вирішення комплексу питань, пов’язаних з поводженням з побутовими відходами, в тому числі впровадження технологій для роздільного збирання окремих компонентів та сортування відходів в населених пунктах району, та відшкодування затрат з районного бюджету сільським, селищним та міській радам, яким не буде вистачати власних коштів для обслуговування контейнерів для збору і вивезення твердих побутових відходів. Також програмами передбачено надання фінансової допомоги для розроблення генеральних планів населених пунктів та виготовлення схем санітарної очистки для кожного населеного пункту.

На реалізацію даних заходів в районному бюджеті на 2018 рік передбачено 300,0 тис. грн. та 100 тис. грн.

За невиконання заходів благоустрою, всіх відповідальних будуть притягувати до адміністративної відповідальності.