На Рахівщині продовжується капітальний ремонт автодороги

На Рахівщині триває капітальний ремонт траси Н-09 Мукачево-Рахів-Рогатин, Івано-Франківською фірмою-підрядником ,,ПБС”.

Завдяки зусиллям голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, сьогодні продовжується влаштування асфальтового покриття в селі Кваси.

За проектом на ремонт 209 км. траси Мукачево-Рогатин запланували виділити 1 млрд. 600 млн. грн. Частину цих коштів витратять на капітальний ремонт 50 км. автошляху у Рахівському районі, з якого власне і розпочали роботи.

На сьогодні виконано встановлення асфальту на ділянці автошляху с. Лазещина – с. Кваси (25 км.) та ділянці дороги у межах міста Рахів (6 км.). Асфальт тут 15 см. товщини та виконаний за технологією холодного ресайклінгу.

Холодний ресайклінг являє собою зміцнення грунтів, кам’яних матеріалів і асфальтового грануляту, одержуваного в результаті дроблення асфальтобетонного брухту, різними в’яжучими, шляхом попереднього фрезерування і змішування на дорозі.

Метод ресайклінгу єдиний спосіб, який забезпечує відновлення основи дорожнього покриття завдяки повторному використанню старого покриття. Застосування даного методу дозволяє скоротити терміни реконструкції, ремонту та знизити витрати.

Також роботу методом холодної регенерації можна здійснювати без зупинки руху автомобілів.

Рахівська районна державна адміністрація просить усіх водіїв з розумінням поставитися до тимчасових незручностей під час проведення ремонтних робіт, оскільки це необхідний крок для розбудови та оновлення транспортної інфраструктури Рахівщини.

– Власне, це не єдина дорога, яку відремонтують цьогоріч. Відбувся тендер і на ремонт дороги ,,Рахів-Косівська Поляна-Кобилецька Поляна”, джерело фінансування – Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР) та місцевий бюджет, – зазначив очільник району Павло Басараба.