На порядку денному п’ять питань розглянули 31 жовтня, на щомісячній колегії райдержадміністрації

Про підсумки роботи галузі охорони здоров’я району за 9 місяців 2017 року, розповів начальник відділу охорони здоров’я Павло Брехлічук. Медична субвенція для медичних закладів району виділена в сумі 84638.9 тис.грн. Додатково з районного та селищних і сільських бюджетів виділено 3078.4 тис.грн., в тому числі на поточні  видатки – 2312.2 тис.грн. На державні програми з місцевого бюджету виділено – 766.2 тис.грн. Голова РДА Павло Басараба, звернув особливу увагу на необхідність виконання державної програми ,,Доступні ліки”.

Про підсумки роботи із зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації та про стан виконання директивних та розпорядчих документів структурними підрозділами райдержадміністрації, установами та організаціями району, виконкомами сільських, селищних та міської рад за 9 місяців 2017 року, доповіла керівник апарату держадміністрації Олена Вайнагій. Так, протягом 9 місяців 2017 року до районної державної адміністрації надійшло 2093 пропозиції, заяви і скарги, що на 143 звернення менше, ніж за відповідний період 2016 року. З них 2055 письмових, 37 усних (в тому числі 2 висловлені на виїзному прийомі), 3 – колективних звернення та 1 телефонне. Загальна кількість громадян, що звернулись до райдержадміністрації, становить 2463 проти 6396 за дев’ять місяців 2016 року. Порушили у зверненнях заявники 2093 питання. До інших інстанцій за звітній період надійшло 336 звернення від 353 жителів району, які були надіслані за належністю до Рахівської РДА. Це на 78 звернень менше, ніж за дев’ять місяців 2016 року.

За 9 місяців 2017 року районною державною адміністрацією отримано 1676 вхідних документів, з яких 543 – з контрольними термінами виконання, що менше за аналогічний період минулого року на 134 одиниці.

Заслухавши та обговоривши інформацію в.о. начальника фінансового управління райдержадміністрації Романа Рогожана про виявлення додаткових джерел надходжень до місцевих бюджетів, колегія райдержадміністрації вирішила пропонувати сільським, селищним, міській радам:

– створити комісії з питань виявлення додаткових джерел надходжень до відповідних місцевих бюджетів та розробити заходи щодо наповнення місцевих бюджетів;

– здійснити суцільну інвентаризацію укладених договорів оренди землі та укласти додаткові договори оренди земельних ділянок, у яких визначено розмір орендної плати за землю менше 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельних ділянок у відповідності до чинного законодавства  України;

– проведення оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів у відповідності до вимог статті 18 Закону України „Про оцінку земель”;

– вжити заходів щодо реалізації статті 141 Земельного кодексу України в частині припинення права користування земельними ділянками у випадку систематичної несплати земельного податку або орендної плати за земельні ділянки комунальної власності та стягнення коштів, в тому числі в судовому порядку;

– забезпечити ефективне використання майна та землі комунальної власності, здійснювати передавання майна та землі комунальної власності в оренду виключно на конкурсних засадах відповідно до чинного законодавства;

– забезпечити  контроль за повнотою та своєчасністю сплати платежів за оренду (суборенду) майна комунальної власності. Посилити претензійну роботу до неплатників;

– забезпечити взаємодію з ДПІ у Рахівському районі та з органами державної реєстрації прав щодо визначення об’єктів житлової нерухомості з метою виявлення платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, яке підлягає оподаткуванню відповідно до Податкового Кодексу України;

– створити сприятливі умови для ведення бізнесу та інвестування капіталу, стимулювання розвитку інвестиційної діяльності та зростання ділової активності на території відповідного населеного пункту;

– сприяти створенню на підприємствах, в установах та організаціях населеного пункту нових робочих місць.

Про стан проведення осіннього призову громадян України на строкову військову службу, проінформував військовий комісар Рахівського районного військового комісаріату, підполковник Василь Гаджега. З метою покращення стану справ та недопущення зриву виконання призовної кампанії у жовтні-листопаді 2017 року, керівникам органів місцевого самоврядування запропоновано провести відповідну роботу щодо оповіщення та забезпечення явки призовників з населених пунктів, оповіщення призовників не припиняти та проводити постійно.

Керував роботою колегії голова райдержадміністрації Павло Басараба.