Матеріально-технічні аспекти впровадження «Нової української школи» на Закарпатті

Нова стратегія розвитку освітньої галузі передбачає поліпшення і модернізацію матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів. Про готовність галузі освіти в області до впровадження Концепції «Нова українська школа» розповіла під час брифінгу у Закарпатській ОДА директор департаменту освіти і науки Ганна Сопкова.
«У 2018 р. Закарпатська областьна оснащення кабінетів початкових класів, які працюватимуть за програмою Нової української школи, отримала з державного бюджету майже 43 млн. грн. Ці кошти поділені пропорційно відповідно до кількості учнів між районами, містами та ОТГ області. Крім того, з обласного бюджету для зазначеної мети додатково спрямовано кошти у сумі близько 18,5 млн. грн.», – розповіла Ганна Сопкова.
За результатами публічних закупівель, 700 перших класів наразі забезпечено комп’ютерною технікою на суму майже 13 млн. грн., а для всіх 1005 перших класів закуплено сучасні шкільні дошки на суму близько 2,5 млн. грн.
Крім того, відповідно до Меморандуму між Міністерством освіти і науки України та «The LEGO Foundation» усі перші класи в Україні, що стануть до навчання з 1 вересня, безкоштовно отримали набори LEGO, які допоможуть впроваджувати ігрові методи навчання в освітній процес.
Г. Сопкова поінформувала про фінансування процесу впровадження інклюзивної освіти. Зокрема, для надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у 2018 р. для області передбачено субвенцію з державного бюджету в сумі 9,8 млн. грн. Її розподілено відповідно до кількості дітей в інклюзивних та спеціальних класах закладів загальної середньої освіти. Ще понад 4,5 млн.грн.виділено на оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів.
Важливим пунктом у підготовці до нового навчального року стало питання забезпечення шкіл підручниками. За словами Г. Сопкової, підходи до замовлення підручників суттєво змінилися. Наразі в область завезено 70% загальної кількості замовлених підручників для учнів 5 класів.Попередньо відомо, що учні 1 і 5 класів отримають підручники у повному обсязі до середини вересня, учні 10 класів – до листопада. Разом з тим, електронні версії підручників будуть оприлюднені до 1 вересня, що надасть можливість користуватися ними й учням, і вчителям.
В області також тривають тендерні процедури із закупівлі шкільних автобусів. Три нові автобуси для освітян вже передали Берегівщині, Рахівщині і Воловеччині. Їх придбали за рахунок зекономлених на тендерах коштів.