Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними виробами

ДПІ у Рахівському районі нагадує, що Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року  N481/95-BP (далі –Закон №481) визначено, що роздрібна торгівля – це діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування; оптова торгівля – це діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації суб’єктам господарювання роздрібної торгівлі, іншим суб’єктам господарювання. Відповідно до п.п.14.1.212 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – це продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування.

Враховуючи вищенаведене, суб’єкт господарювання, який має ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, має право реалізовувати ці товари лише громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання. За реалізацію алкогольних напоїв при наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб’єкту господарювання, який має ліцензію на право роздрібної торгівлі з оформленням при цьому документів, як при відвантаженні алкогольних напоїв для подальшої реалізації (оформлено видаткові накладні, податкові накладні, а також, товарно-транспортні накладні встановленого зразка №1-ТН/алкогольні напої) ст.17 Закону №481 передбачена фінансова санкція як за здійснення оптової торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії – 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень.

За матеріалами ДПІ у Рахівському районі