Комісія узгодила заборгованість з різниці в тарифах

12 липня в Закарпатській ОДА відбулося засідання Територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах. Члени комісії розглянули питання про узгодження Перечинському підприємству „Комунальник” та Енергетичній сервісній компанії „БІОТЕС”, які надають послуги в житлово-комунальній сфері. А саме обсягу заборгованості (яка утворилася до 1 січня 2016 року та непогашена)  з різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання і водовідведення та на теплову енергію, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню.
Члени комісії прийняли рішення, які дозволять суб’єктам господарювання та органам місцевого самоврядування, як власникам комунальної інфраструктури, врегулювати заборгованість шляхом проведення взаєморозрахунків за спожиту електроенергію або погашенням заборгованості перед державним бюджетом.
Як наголосив під час засідання директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської ОДА Едуард Маляр, згідно з законом, органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання). У разі встановлення органом місцевого самоврядування тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, що унеможливлює отримання прибутку, орган, який їх затвердив, зобов’язаний відшкодувати з відповідного місцевого бюджету виконавцям/виробникам різницю між встановленим розміром цін або тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг.