Книгу про Василя Свиду презентували у Львові

16092013311vУ рамках програми 23-го міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові» у Львівській національній академії мистецтв відбулась презентація художнього альбому «Василь Свида. Нетлінне», присвяченого життю і творчості видатного українського скульптора, нашого земляка, лауреата Державної (нині Національної) премії України імені Т.Г. Шевченка. Книга побачила світ у Всеукраїнському державному ордена Дружби народів видавництві «Карпати» за сприяння департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА.
Учасники презентації – директор видавництва „Карпати” Віктор Браславець, голова благодійного фонду імені Василя Свиди Ярослав Свида – поділились думками й враженнями, пов’язаними із роботою над виданням, у якому подано ілюстрований каталог понад двохсот робіт скульптора, переліки музеїв та інших закладів, де зберігаються твори, та численних вітчизняних і зарубіжних виставок, на яких експонувався творчий набуток Майстра. Завершує видання бібліографія, яка складає понад п’ятсот джерел.
16092013312vПро значимість мистецької постаті Василя Свиди у національному культурному просторі та історії мистецтва ХХ століття, важливість та науково-просвітницьку цінність виходу у світ видання про життя й творчість митця говорили проректор ЛНАМ професор Роман Яців, декан факультету історії і теорії мистецтва професор Ростислав Шмагало, завідувач кафедри художнього дерева професор Святослав Мартинюк, заступник голови товариства наукових викладів імені Петра Могили Богдан Горбовий та інші. Вони зазначали, що упорядники – Ярослав Свида (син художника) та Борис Кушнір, заслужений працівник культури України, співавтор ґрунтовної вступної статті мистецтвознавець Валентина Мартиненко гідно поцінували художню палітру та суспільну значимість творчості талановитого митця, розкриваючи таємниці його непростої долі і неповторних робіт.
На завершення автори передали примірники альбому «Василь Свида. Нетлінне» в дар бібліотекам академії мистецтв, Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва, наукових та музейних закладів Львова.