IMG_0010ХХІІІ Міжнародний гуцульський фольклорно-етнографічний фестиваль відбувся 3 вересня у Рахові. Вперше його провели у 1991 році на Верховинщині Івано-Франківської області.

Розпочалося свято урочистою ходою містом до однієї із сцен фестивалю – амфітеатру ,,Буркут”.

Фестивальна колона була сформована із районів гуцульських регіонів Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей і гостей із-за кордону: Румунії, Словаччини, Угорщини, Польщі, Латвії, Канади.

Очолили ходу 56 трембітарів, і заграли воєдино – розпочавши масштабне дійство.

Це найбільша кількість виконавців, які одночасно зіграли в одному місці. Рекорд зафіксувала представник Національного Реєстру Рекордів України Лана Вєтрова та вручила голові Рахівської районної державної адміністрації Павлу Басарабі відповідний сертифікат та подарунки.

Наймолодшому музиканту, який взяв участь у встановленні рекорду 6 років, а найстаршому – 80.

Запаливши полонинську ватру, фестиваль урочисто відкрили голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль і голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк.

З привітальними словом до присутніх звернувся голова Рахівської державної адміністрації Павло Басараба.

Після урочистої частини, розпочався власне конкурс. На п’яти фестивальних майданчиках проходили конкурси, і на кожній сцені між собою змагалися виконавці та художні колективи. На площі перед будинком культури розташувалася виставка-ярмарок декоративно-вжиткового мистецтва, а в арт-кафе ,,Франко” – показали фільми про гуцулів.

Загалом, Рахів в цей день виглядав як справжня столиця гуцульського фестивалю. Таку кількість гуцулів у етнічному одязі, ще й здебільшого автентичному, не часто можна побачити в одному місці.

В цей день, на вулицях грали музики та лунала гуцульська пісня.

Переможців Міжнародного гуцульського фестивалю оголосили наступного дня, 4 вересня.

У рамках свята відбулася урочиста передача естафети. У 2017 році, XХIV Міжнародний гуцульський фестиваль прийматиме Коломийський район Івано-Франківської області.

ПРОТОКОЛ засідання журі про підсумки проведення XXIII-го Міжнародного Гуцульського фестивалю