Гармонізацію інтересів людини, суспільства та держави в інформаційній діяльності обговорили на круглому столі в облдержадміністрації

В Закарпатській ОДА відбулося засідання за круглим столом на тему: „Гармонізація інтересів людини, суспільства та держави в інформаційній діяльності”. Участь у заході взяли заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – начальник управління державної реєстрації Маріанна Готра, заступник начальника управління – начальник відділу державної реєстрації друкованих ЗМІ та громадських формувань головного територіального управління юстиції Олександр Горзов, начальник відділу Закарпатської дирекції ПАТ «Укрпошта» Василь Плакош, представники засобів масової інформації області, громадськості.

«Метою зібрання є обговорення впливу засобів масової інформації на суспільство і людину, ролі медіа в інформуванні громадськості про діяльність органів влади і прийняті рішення та процесу реформування в області комунальних друкованих ЗМІ», – зазначив виконуючий  обов’язки директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськість ОДА Василь Комарницький. За його словами, ця зустріч мала б допомогти керівникам комунальних газет також вирішити проблеми, які виникають в процесі роздержавлення української преси.

Маріанна Готра, зокрема, зауважила, що неподання засновником (співзасновниками) друкованого засобу масової інформації центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації друкованих ЗМІ, у строк, встановлений частиною першою статті 2 Закону (до 1 січня 2019 року), заяви про перереєстрацію відповідного друкованого ЗМІ є підставою для визнання свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ недійсним. Відповідно через чотири місяці діяльність газет, які не реформувалися у визначений термін, буде припинено.

Про процедуру реформування, зокрема про особливості реєстрації видань після прийняття рішень про роздержавлення комунальних ЗМІ, учасникам засідання розповів Олександр Горзов. Він зауважив, що реформування не є завершеним, допоки зміна засновників не буде відображена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (щодо редакцій) та Державному реєстрі друкованих ЗМІ та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності (щодо друкованих ЗМІ). Відповідно, останньою дією, яку повинен вчинити засновник друкованого ЗМІ, щоб стверджувати про виконання вимог Закону про реформування, є подання документів на перереєстрацію друкованого ЗМІ.

На низку запитань щодо роботи поштових відділень нашого краю відповів начальник відділу Закарпатської дирекції ПАТ «Укрпошта» Василь Плакош. Зокрема, керівників газет цікавило питання доставки їхніх видань передплатникам, закриття на території області деяких поштових відділень тощо. Василь Плакош повідомив, що питання передплати в роботі Укрпошти є пріоритетним. Вже розроблено схему мотивації для поштарів, якою передбачено преміювання за кожен передплачений примірник.

Під час засідання учасники заходу поділилися своїм досвідом, озвучили проблеми, які виникають на шляху реформування, отримали багато корисної інформації, яка допоможе і надалі провадити ім. свою діяльність в інформаційному просторі області.