Економісти Закарпатської та Запорізької ОДА обмінюються досвідом

У департаменті економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА відбулася зустріч фахівців управління регіонального розвитку департаменту з начальником відділу факторів формування бюджету та економіки соціальної сфери Департаменту економічного розвитку і торгівлі Запорізької обласної державної адміністрації Ілоною Нестеренко.
За круглим столом обговорили питання розробки Плану заходів з реалізації регіональної стратегії та досвіду областей із розробки технічних завдань для конкурсу проектів регіонального розвитку. Закарпатська ОДА подала на розгляд обласної ради проект плану заходів ще в першій половині 2017 року і він відповідно був затверджений на сесії влітку цього року, а Запорізька ОДА наразі працює над розробкою такого плану. «Ваш досвід з розробки стратегічних документів регіонального розвитку буде надзвичайно важливим та корисним у нашій роботі, – зазначила І.Нестеренко. – Закарпатська та Запорізька області за специфікою економічного потенціалу та формування валового продукту суттєво відрізняються між собою, втім проекти, передбачені вашим планом, можуть слугувати для нас зразком як технічних завдань, так і власне розробки громадами самих проектів».
Директор департаменту економічного розвитку Закарпатської ОДА Д.Ман в ході зустрічі відзначив: «Процес розробки таких важливих документів повинен проходити за участі усіх зацікавлених структур та організацій, втім його неможливо уявити без активної участі громад. На наступні три роки нами визначені пріоритетні проекти, які будуть подаватися до фінансування за рахунок різних джерел фінансування, в тому числі й за рахунок коштів регіонального розвитку, передбачених у держбюджеті. Важливий акцент на 2018 рік робився на інфраструктурних проектах, зокрема в сфері освіти, охорони здоров’я та дорожнього господарства. Втім крім соціальної сфери важливими є проекти, які стимулюватимуть до розвитку підприємництва та реального сектору економіки».