До школи – підготованими

Джерело, що оприлюднило критику:

Сюжет «М-Студіо» від 15 липня 2013 р.
 Інтернет-видання «Мукачево.net»
 15 липня 2013 р.
 Щодо незадовільних умов виховання дітей в ДНЗ с. Чорна Тиса

Короткий зміст інформації:

До школи непідготовленими скоріш за все підуть дітлахи Рахівського села Чорна Тиса. Вже другий рік, відколи тут згорів дитячий садочок місцеві мріють про новий, та поки будувати його в селі навіть не почали. Дітлахів виховують при школі, стан якої також залишає бажати кращого, а тому нині її закрили на ремонт.

Днями на сайтах Інтернет-видань «Закарпаття-онлайн» та «Анонс Закарпаття» побачив світ відеосюжет журналістів ТРК Мукачева «М-студіо» під назвою «Ще одне село Рахівщини з проблемами освіти», у якому під гаслом «Без освіти» Світлана Комлєва авторитетно заявляє, що дітлахи села Чорна Тиса підуть до школи непідготовленими, бо, мовляв, відколи згорів дитячий садочок, місцеві жителі мріють про новий, щоб бодай на трохи «здати» дітей.

Варто відзначити тонкий підхід журналістів до висвітлення теми, адже часто в кадрі з’являється згарище, яке кореспондент називає місцевим ДНЗ, маючи на меті розчулити потенційних глядачів.

Дійсно, 5 лютого 2012 р. в ніч з неділі на понеділок у селі Чорна Тиса згоріло двоповерхове дерев’яне приміщення дитячого садочка, про що свого часу повідомляли регіональні ЗМІ. Але це не означає, що навчально-виховний процес серед дітей дошкільного віку припинився, що діти вештаються вулицями села і підуть до школи непідготовленими.

На жаль, миттєво проблеми вирішуються тільки у казках. У дійсності ж побудувати нову будівлю за короткий період часу для місцевого бюджету є не зовсім реальним. Тому після пожежі очільники району спільно з керівництвом управління освіти розглядали кілька варіантів тимчасового розташування ДНЗ в адміністративних приміщеннях села. Найбільш придатною для проведення навчально-виховного процесу було визначено будову одного з корпусів Чорнотисянської ЗОШ І-ІІІ ст. у присілку Подерей, де у п’яти класних кімнатах навчалося 65 учнів початкової ланки. У будівлі для педагогів організовано методичний кабінет, працює харчоблок, облаштовано внутрішні вбиральні.

Звісно, будова ця не є нова, зведена у 1939 році, однак добротна, приміщення відремонтовані, теплі.  Розташована вона недалеко від дороги, поруч достатньо місця для ігрового майданчика. Щоб належно організувати навчально-виховний процес, облаштувати приміщення для потреб дошкільнят із обласного бюджету у квітні 2012 року було виділено 250 тис. грн. На вказані кошти було також закуплено посуд, кухонне начиння, електротовари, м’який та твердий інвентар, адже після пожежі все майно дитсадка втрачено.

На виготовлення проектно-кошторисної документації із обласного бюджету було виділено 80 тис. грн. Станом на сьогоднішній день проект знаходиться у процесі експертизи. З 01.07 по 15.08.2013 навчальний заклад зачинено з метою проведення планового щорічного ремонту, для цього із сільського бюджету виділено кошти у обсязі 20 тис. гривень. Станом на сьогодні тримають ремонтні роботи по заміні пічного опалення.

Загалом, дошкільний навчальний заклад готується до початку нового 2013-2014 навчального року. До речі, минулого навчального року у ДНЗ с. Чорна Тиса виховувалося 63 діточок у 3 навчальних групах, з яких 43 – дітей п’ятирічного віку, що становить 80% від загальної кількості дітей-п’ятирічок цього села. Тому заяви про те, що діти с. Чорна Тиса підуть до школи ненавченими, непідготовленими – доволі голослівні.

Михайло КЛЕМЕНТЄВ,

начальник управління освіти,

молоді та спорту Рахівської РДА