Державне агентство водних ресурсів України: будівництво міні-ГЕС на річках призводить до порушення умов існування водних живих ресурсів (+ ДОКУМЕНТ)

Будівництво об’єктів гідроенергетики на річках незалежно від потужності призводить до порушення умов існування водних живих ресурсів та зміни гідроморфологічного стану русел річок. Про це йдеться в листі Державного агентства водних ресурсів України на адресу Закарпатської облдержадміністрації. Як зазначається в документі, проекти будівництва об’єктів гідроенергетики повинні розроблятися з урахуванням чинного природоохоронного законодавства, а в разі будівництва у межах транскордонного річкового басейну – вимог міжнародних договорів, стороною яких є Україна. Рішення про будівництво таких об’єктів мають прийматися у кожному конкретному випадку з урахуванням потенційних екологічних ризиків і наслідків, позиції місцевих громад та висновків оцінки впливу на довкілля…
Повністю лист Державного агентства водних ресурсів України додається нижче.
Як повідомлялося раніше, Державне агентство рибного господарства також виступає проти будівництва міні-ГЕС на Закарпатті.