Депресивним селам вижити найважче

Чергові відвідини Росішки головою райдержадміністрації Дмитром Андріюком, спільно з начальником відділу культури Володимиром Шепетою, в. о. начальника відділу освіти Василем Писарем, головним лікарем Рахівського центру первинної медико-соціальної допомоги Валентиною Шишвак, відбулися з метою ознайомлення з роботою колективів бюджетних установ, змінами, які планувалося здійснити для поліпшення умов їхньої діяльності, а також, враховуючи пропозиції та зауваження сельчан, намітити заходи, які б сприяли наданню якісної медичної допомоги, освіти, забезпечували всебічний культурний розвиток мешканців населеного пункту.


Про заходи, які здійснюють працівники клубу спільно з бібліотекою, навчальним закладом довідалися у першу чергу, позаяк установа тимчасово знаходиться у приміщенні сільської ради. А потім очільник району спільно з головою самоврядного органу Сергієм Соколовим та керівниками районних служб відвідали навчальний заклад, де побували на уроках музики, географії, фізичного виховання та цікавилися, як діти оволодівають комп’ютерну грамоту.

В амбулаторії загальної практики сімейної медицини йшлося про ремонт окремих приміщень будови з метою перенесення сюди аптеки, що знаходиться в орендованих кімнатах приватного будинку. Його нові господарі мають інші плани на житлову площу, а облаштування аптеки в амбулаторії дасть можливість забезпечувати ліками пільгову категорію сельчан, особливо пілотних проектів.

Незважаючи на те, що кімнати дитячого дошкільного закладу опалюються від електроенергії (при цьому встановлено сучасну систему), в приміщеннях, м’яко кажучи, не завжди вдається підвищити температурний режим. Інколи батьки, побачивши показники температури, повертаються з чадами додому. При цьому, плата за використану електроенергію за січень – чимала.

Облаштування потребують господарські приміщення – харчоблок, недіюча кочегарка з кількаметровим димарем, обшарпані стіни у перехідному коридорі, старі, несписані речі, брак холодильників тощо. Кидається у вічі й інше. Якщо для виправлення ситуації в цілому необхідні чималі кошти, проте є завдання, котрі під силу здійснити без затрат, підтримуючи порядок всюди, в т. ч. й на подвір’ї.

Практично без зауважень обійшлося під час перебування в сільській бібліотеці, де облаштовано невелику кімнату зі старовинними речами домашнього вжитку, зібрано унікальну колекції місцевих вишивок. Щоправда, як й в інших установах, бракує мережі Інтернет.

Підсумки відвідин установ підбито під час наради в сільській раді. Зокрема, голова населеного пункту запропонував один із варіантів вирішення проблеми з господарськими приміщеннями ДНЗ, покращення системи опалення: демонтаж старої кочегарки, харчоблоку і коридора, який до нього веде, будівництво невеликої прибудови з міні-кочегаркою на дровах, що дасть можливість опалювати всю будівлю при значній економії коштів.

Директор місцевої ЗОШ Василь Микулець порушив питання виготовлення проектно-кошторисної документації із заміни старих вікон на металопластикові, будівництва майданчика зі штучним покриттям, облаштування внутрішніх вбиралень, забепечення навчального закладу новими комп’ютерами.

Як повідомив голова райдержадміністрації, будівництво майданчиків зі штучним покриттям триває за правилами: основа – з використанням місцевих ресурсів, покриття – за кошти обласного бюджету.

Підсумовуючи поїздку, він ще раз наголосив на сумлінному виконанні функціональних обов’язків, що забезпечить надання якісної освіти, медичної допомоги, всебічний культурний розвиток і дозвілля мешканців населеного пункту. А зауваження та пропозиції будуть враховані під час вирішення тих чи інших проблем.

Того ж дня голова райдержадміністрації здійснив особистий виїзний прийом громадян у населеному пункті. Одне з порушених питань – безкоштовно чи з оплатою повинні виносити на фасад будинку електролічильники? Якщо безоплатно, то чому вигадують різні причини, котрі змушують людей викладати кошти за планові заходи?

Михайло ЮРАЩУК.