Чи буде на Закарпатті другий ,,Буковель”? Вирішувати це мають мешканці Рахівщини

Засідання круглого столу на тему: ,,Реалізація інвестиційного туристично-рекреаційного комплексу ,,Свидовець” в умовах сталого розвитку сільських територій регіону”, відбулося у місті Ужгород, 20 березня.

Участь у засіданні взяли члени громадської ради при Закарпатській ОДА, представники лісової сфери, теристично-рекреаційного комплексу, аграрного комплексу, підприємництва, басейнового управління водних ресурсів, транспорту і фінансів, науковці сфери геології, раціонального природокористування і екології, представники громад Рахівщини – депутати Рахівської районної ради, сільські голови, громадські активісти.

Учасники круглого столу, обговорили необхідність будівництва туристично-рекреаційного комплексу ,,Свидовець”, оскільки суперечки про доцільність реалізації цього проекту, не вщухають. Дехто підтримує потенційний розвиток туризму в краї, а хтось виступає за збереження автентичної природи та її цілісності.

Згідно з проектною документацією курортний комплекс ,,Свидовець” має стати найбільшим в Україні. Першим про це заявив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль після робочого візиту до курорту ,,Буковель”.

Згідно з домовленостями, буде побудовано близько 60 готельних споруд різного типу, 33 підвісні канатні дороги, облаштовано 230 кілометрів лижних трас. Крім того, на курорті відкриють близько 120 закладів харчування, а також магазини, фітнес-центри та медичні установи, банківські відділення, багаторівневі парковки для автомобілів.

Заплановано навіть будівництво приватного аеродрому з довжиною злітної смуги 1000 метрів для посадки невеликих літаків.

Побудують і всю необхідну технічну мережу для екологічності функціонування курорту. Мова йде про очисні споруди, які наразі функціонують тільки у районному центрі.

Також анонсують велику кількість робочих місць для місцевого населення та високу заробітну плату.

– Багато родин на Рахівщині розділені тисячами кілометрів, а діти – залишаються сиротами при живих батьках, які змушені виїздити за кордон для пошуку роботи, аби забезпечити достойне життя своєму потомству. І це проблема, не тільки нашого району, але й напевно всієї України. Будівництво курорту дасть можливість місцевим мешканцям заробляти гроші, не виїжджаючи нікуди, не залишаючи своїх дітей, – зазначив голова РДА Павло Басараба.

Присутні на засіданні вирішили, що такий курорт необхідний області. Чи буде на Закарпатті другий ,,Буковель” – покаже час, але вирішувати це мають мешканці Рахівщини.