Через три місяці після градобою на Закарпаття нарешті надійшли кошти для ліквідації наслідків стихії

0619У четвер (29.09) на Закарпаття надійшли кошти з резервного фонду Кабінету міністрів України, призначені для ліквідації наслідків градобою, від якого постраждали Виноградівський, Хустський, Мукачівський та Іршавський райони. Ще цього тижня кошти направлять на місця для розрахунку з підрядниками, що відновлювали пошкоджені стихією соціальні об’єкти.
– Градобій пронісся Закарпаттям ще 21 червня, тобто більше трьох місяців тому, – зазначає Г.Москаль. – Усі ремонтні роботи в школах, дитсадках, амбулаторіях, будинках культури і т.д. давно виконані, тому гроші з резервного фонду підуть на погашення боргів перед підприємцями, які згодилися працювати «на бороду».
Закарпаття особливо вразливе щодо різних природних катаклізмів, і коли область накриває якесь стихійне лихо, гроші на ліквідацію його наслідків мають виділятися дуже оперативно (для цього власне й призначений резервний фонд). Однак теперішня «оперативність» свідчить, що в екстремальних ситуаціях ми можемо покладатися тільки на власні сили. Якби ми не відремонтували пошкоджені градом об’єкти в борг, школи, дитсадки, амбулаторії й т.д. досі стояли б з дірявими дахами й мокрими стінами…