Інформують районні відділи та установи


Чому виникають переплати пенсій у працюючих пенсіонерів?

Насамперед відзначимо, що згідно ст. 16 Закону « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено обов’язок пенсіонерів повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду про зміну даних, що вносяться до її персональної облікової  картки в системі персоніфікованого обліку та Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, виїзд за межі держави та про обставини, (більше…)


Увага! З 1 квітня 2013 року – нова форма декларації з ПДВ!

ДПС нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 17.12.2012 року № 1342 “Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 25 листопада 2011 року № 1492”, який набрав чинності з 05.02.2013 року, внесено зміни до форм податкової звітності з податку на додану вартість та Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ.

Зазначеним наказом скорочено кількість податкової звітності шляхом переходу від чотирьох форм податкових декларацій з податку на додану вартість до однієї. (більше…)


Увага!

З 1 квітня 2013 року – нова форма реєстрів виданих та отриманих податкових накладних

ДПС нагадує, що з 1 березня 2013 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.12.2012 року № 1340 “Про затвердження форми Реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядку його ведення”. (більше…)


У користувачів касової техніки залишилось менше трьох місяців, щоб перейти на електронну звітність

До першого липня цього року усі користувачі касової техніки повинні перейти на електронну звітність касових апаратів, в інакшому випадку до них будуть застосовані штрафні санкції. Щоб уникнути цих неприємностей, варто заздалегідь подбати про виконання норм законодавства та звернутися до центрів сервісного обслуговування або виробників касової техніки для проведення відповідного доопрацювання моделей касових апаратів або придбання нової техніки. (більше…)


Спрощенці І та ІІ груп мають право на щорічну «податкову відпустку»

Платники, які застосовують спрощену систему оподаткування, першої та другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Нарахування таких внесків здійснюється органами державної податкової служби на підставі заяви платника щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності. (більше…)


Які обов’язкові реквізити повинен містити фіскальний чек

Фіскальний касовий чек на товари або послуги – це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари або надані послуги.

Фіскальний чек повинен містити обов’язкові реквізити: 

– назву господарської одиниці;

– адресу господарської одиниці; (більше…)


Сума поворотної фінансової допомоги платнику податків не оподатковується

У випадку отримання фізичною особою-платником податків поворотної фінансової допомоги, основна сума допомоги до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається. Це стосується і ситуації, коли таку допомогу платник надає іншим особам. Водночас, якщо платник не в змозі повернути суму наданої допомоги у визначений у договорі термін, він повинен сплатити податок за ставками 15% або 17% (у випадку перевищення десятикратного розміру  мінімальної заробітної плати) із суми такої допомоги. (більше…)


Сплата збору за спеціальне використання води

Закон № 5503 – Закон України від 20.11.2012р. № 5503 – VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів”

Законом № 5503 внесено зміни до Податкового кодексу та збільшено ставки збору за спеціальне використання води в середньому на 9,4%.

При обчисленні податкових зобов’язань за період з 01.01.2013р. по 03.01.2013р. включно платники збору застосовують ставки збору, що діяли у 2012р., а починаючи з 04.01.2013р. – нові відповідно до Закону № 5503. (більше…)


У разі зміни прізвища фізичної особи-підприємця подайте до органу ДПС заяву

Якщо фізична особа-підприємець, яка застосовує спрощену систему оподаткування, змінила своє прізвище, ім’я, по батькові або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) до виданого їй Свідоцтва платника єдиного податку вносяться зміни. Для цього такій особі необхідно подати до органу ДПС за місцем реєстрації відповідну заяву. Заява подається протягом місяця з дня виникнення змін. Орган ДПС вносить зміни до раніше виданого свідоцтва в день подання платником єдиного податку заяви. (більше…)


ТРИВАЄ КАМПАНІЯ «ДЕКЛАРУВАННЯ -2013»

ДПІ у Рахівському районі інформує, щодо обов’язкового подання громадянами податкової декларації у 2013 році,  якщо протягом звітного 2012 року отримано  доходи, зокрема це:

– доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність; (більше…)