Бути професіоналом престижно: Рахівський РВК запрошує на контрактну службу!

kontrakt-robotaПротягом останнього часу, у ході реформ Міністерства оборони України, сталося чимало позитивних змін у порядку та умовах проходження військової служби, зокрема за контрактом.

Так, відповідно до наказу Міністра оборони України, розширений перелік військово-облікових спеціальностей бойового характеру, як то снайпер чи стрілець, на які можуть прийматись жінки. Єдина умова для прийняття, це достатній рівень фізичної підготовленості та морально-психологічна стійкість.

Указом Президента України від 10.06.2016 року №248/2016 підписане Положення про проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства. Цей документ регламентує порядок прийняття на військову службу за контрактом у Збройних Силах України осіб, які хочуть захищати Україну разом з її громадянами та вже зараз здійснюють оборону її рубежів.

Також Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України “Про внесення змін до статті 12 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”. Він передбачає запровадження виплати компенсації за піднайом (найом) житла для військовослужбовців військової служби за контрактом у разі відсутності можливості їх розміщення у спеціально пристосованих казармах або сімейних гуртожитках.
Передбачається для військовослужбовців контрактної форми проходження служби, чого раніше не було, забезпечення житлом або в гуртожитках, або в казармах. А якщо такої можливості немає, то надання компенсації їх проживання в місті, – повідомив під час засідання Уряду Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак.

Людина, яка зголошується підписати контракт для проходження військової служби у Збройних Силах України, отримує стабільне, гарантоване, конкурентоспроможне грошове забезпечення, а це від 7000 гривень для солдатського складу та від 8000 гривень і вище для сержантського. Ці суми не враховують такі додаткові виплати, як: матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі місячного окладу та грошова допомога на оздоровлення у разі надання щорічної чергової відпустки, у розмірі місячного грошового забезпечення. А крім цього при переїзді до нового місця військової служби в інший населений пункт виплачується грошова допомога у розмірі 100% місячного грошового забезпечення на військовослужбовця та 50 місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї.

Також військовослужбовцям-контрактникам передбачений цілий ряд пільг та гарантій:

1. Отримання житла за рахунок держави. Військовослужбовці, які мають вислугу військової служби 20 років і більше, мають право на отримання постійного житла.
2. Речове забезпечення у відповідності до визначених норм.
3. Використання щорічної основної відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (від 30
діб і більше в залежності від вислуги).
4. Забезпечення військовослужбовців за контрактом безкоштовними обідами у робочі дні (або за бажанням грошовою компенсацією у розмірі вартості набору продуктів на приготування обіду).
5. Безоплатна кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я.
6. Право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України (один раз на рік).
7. Отримання освіти у вищих навчальних закладах (вищих військових навчальних закладах) без відриву від проходження військової служби (за заочною формою навчання). Після завершення першого контракту (у тому числі 6-місячного контракту), військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту (спеціальність).
8. Право на пенсійне забезпечення незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 25 років і більше або за наявності трудового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба.

Разом з тим відповідно до ст. 119 «Кодексу законів про працю України» (із змінами) внесено зміни щодо розширення прав громадян України, їх соціального захисту, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період, або прийнятими на військову службу за контрактом, а саме:
за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Отже, основні умови:

 • Сухопутні війська, Військово-морські Сили, Повітряні війська – можливість вибору місця проходження військової служби та посади.
 • Заробітна платня від 7000 грн/міс до 12000 грн/міс;
 • Робочий день з 9 до 18 або з 8 до 17 та 4 добові наряди (вахти) на місяць після яких надаються вихідні.
 • Безкоштовне 4 разове харчування;
 • Безкоштовне проживання;
 • Соціальний пакет (мед.обслуговування, пільги, можливість безкоштовного навчання та здобуття спеціальності).

Вимоги до кандидатів:

 • вік 18-60 років
 • здоровий, придатний до військової служби (призовник або військовозобовязаний)
 • відсутність судимості, психіатричного та наркологічного обліку.

Які документи необхідно зібрати:

Заява

 1. Довідка про трудову діяльність (копія трудової книжки). Якщо трудового стажу немає, то не треба.
 2. Автобіографія (1-друком, 1-власноруч)
 3. Службова характеристика (з місця попередньої служби, роботи, навчання)
 4. Копія довідки ідентифікаційного коду
 5. Копії документів про народження, освіту, сімейний стан
 6. 2 фото 9х12, 4 фото 3х4
 7. Ксерокопія паспорту (стор.1,2,10,11,12,13)
 8. Довідка органів МВС (про відсутність судимості)
 9. Сертифікат наркологічного огляду
 10. Довідка від лікаря – психіатра та невропатолога
 11. Результати аналізів та медобстеження (бланки видаються військкоматом)

За детальнішою інформацією звертайтеся до Рахівського районного військового комісаріату в

м. Рахів, вул. Миру, 88 або за телефоном 067 107 6806.

11