«Августин Волошин: два ювілеї» презентовано на міжнародній виставці

2717256Книгу «Августин Волошин: два ювілеї», яку видало всеукраїнське державне видавництво «Карпати», презентовано у столичному «Українському домі» на ХІІІ Київській міжнародній книжковій виставці. Це унікальне видання містить невідомі досі документи з особистого архіву президента Карпатської України Августина Волошина, які було знайдено на горищі старого будинку в Ужгороді.

Книжка видана за кошти обласного бюджету у рамках виконання Програми підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню.

Присутні на презентації директор департаменту видавничої справи і преси Держкомтелерадіо України Олексій Кононенко, голова «Клубу закарпатської культури» у м.Києві Іван Магей, директор видавництва «Карпати» Віктор Браславець та інші відзначили, що це видання відкриває Августина Волошина як людину, що стала символом об’єднання українців Закарпаття та й світу, який у 30-ті роки минулого століття став справжнім поводирем закарпатського українства, відірваного від України, поділеного між іноземними державами.

Саме він разом із соратниками у складних передвоєнних умовах зумів очолити закарпатців, які виступили за своє національне і політичне утвердження на своїй же землі. Об’єднатися в єдину патріотичну силу й реалізувати свій державотворчий потенціал – завершити формування держави українського народу на Закарпатті.

Книгу «Августин Волошин: два ювілеї» раніше було презентовано за участі голови облдержадміністрації Геннадія Москаля в Закарпатській ОДА.