«Хода за свободу» у рамках Всесвітньої акції пройшла на Закарпатті

У четвер, 18 жовтня, Закарпаття долучилося до Всесвітньої щорічної акції «Walk for Freedom/Хода за свободу». Акція до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми проходила, зокрема, у центрі Ужгорода, а її учасниками стали студенти, волонтери, представники громадських організацій та державного сектору.

Захід було ініційовано Міністерством соціальної політики України спільно з Представництвом ГО «Кампанія А21», координатором проектів ОБСЄ в Україні та Представництвом Міжнародної організації з міграції. Мета всеукраїнської інформаційної кампанії – актуалізувати проблему торгівлі людьми, її основних форм та способів втягнення в експлуатацію.

– На Закарпатті координацію дій з питань протидії торгівлі людьми покладено на департамент соціального захисту населення облдержадміністрації. Наразі в області є особи, яким надано статус постраждалих від торгівлі людьми і виплачується допомога. Цього року лише одна людина отримала такий статус, у минулі роки показник становив 6-8 осіб, – розповів заступник директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Віктор Мацола.

Формат заходу об’єднав сотні міст по всьому світові – центральними вулицями Ужгорода також пройшла мовчазна хода людей з чорними парасольками, головним меседжем яких було #ПротиДійТоргівліЛюдьми. За словами організаторів, мирна акція спрямована на підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про небезпеку, яку вона становить. Минулого року до акції приєдналося 400 міст у 50 країнах світу. Цього року кількість міст-учасниць збільшилася вдвічі!

Нагадаємо, що Європейський день боротьби з торгівлею людьми започатковано Європейським Парламентом 18 жовтня 2007 року. Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми.