У ЦНАПі Хустської РДА видаватимуть біометричні паспорти

В Центрі надання адміністративних послуг Хустської райдержадміністрації презентували нову послугу. Відтепер у ЦНАПі можна оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон, іншими словами закордонний паспорт, та паспорт громадянина України у вигляді ID-картки.

– Ідея запровадити цю послугу у ЦНАПі Хустської райдержадміністрації виникла ще минулого року. Це не тільки максимально наблизило б громадян до послуги, але й дозволило б значно поповнити районний бюджет, – розповідає голова Хустської райдержадміністрації Назарій Павлій, який теж подав заяву на отримання біометричного закордонного паспорта. – Однак через ряд об’єктивних причин нам не вдавалося втілити її в життя. І тільки нещодавно це питання зрушили з мертвої точки. Ми створили у ЦНАПі кабінет, де кваліфіковані спеціалісти, що пройшли відповідні навчання та сертифікацію, нададуть громадянам всі необхідні послуги з отримання ID-картки громадянина України та біометричного закордонного паспорту.

Хустський район став першим на Закарпатті, що запровадив такий проект у ЦНАПі при адміністрації, та першим в Україні, який отримає від цього фінансовий зиск – додаткові надходження саме до районного бюджету.

– В ЦНАПі Хустської райдержадміністрації зробити закордонний паспорт може будь-який житель України, проте ІD-картку видаватимуть тільки мешканцям району, оскільки її можна отримати тільки за місцем прописки, – пояснила керівник ЦНАПу Віталіна Петровська. – Можливості Центру дозволяють за один день прийняти документи від 20-25 громадян. Сам процес подання документів може тривати в межах від 15 до 30 хвилин. Для виготовлення паспорта необхідно мати при собі паспорт громадянина України, ідентифікаційний код, закордонний паспорт (при наявності). Адміністратор, перевіривши документи, надає рахунок на оплату послуги. Для виготовлення паспорта за звичайний термін (20 робочих днів) – 557,32 грн, а терміновий (за 7 робочих днів) коштуватиме 810,32 грн. Всі документи оформляються одразу на місці, де відбувається фотографування.

Одночасно повідомляємо, що оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон та паспорт громадянина України у вигляді ID-картки можна і в ЦНАПі Тячівської ОТГ.