У Рахові провели тренування керівного складу підрозділів територіальної оборони / ФОТОРахівський райвійськкомат організував практичне заняття із організаційним ядром підрозділів територіальної оборони району. 24 червня на базі військкомату близько півтора десятка військовозобов’язаних, у тому числі й учасників АТО, відновлювали свої навички у поводженні зі зброєю та наданні невідкладної медичної допомоги.

Посприяли та долучились до тренувань і медики Рахівської районної лікарні та представники Рахівської районної організації Товариства Червоного Хреста України.

Крім вправ із надання першої медичної допомоги постраждалим, які демонстрував присутнім лікар Рахівської РЛ Сергій Губаль, завдань зі збирання-розбирання зброї, чоловіки вивчали і функції свого загону та роти охорони. Керівник тренувань, тимчасовий виконувач обов’язків військового комісара майор Василь Гаджега, наголосив на необхідності постійної самопідготовки оргядра підрозділів територіальної оборони.

– Зараз важливо проводити активну інформаційно-роз’яснювальну роботи серед населення щодо запису до загонів тероборони та вступу на військову службу за контрактом у резерві, – зазначив він. – Адже кожен військовозобов’язаний має знати своє місце у відповідному підрозділі та завдання, які виконуватиме. Так влітку минулого року навчання з територіальної оборони Рахівський військкомат провів на базі загону оборони Хустського району. Протягом тижня 27 рахів’ян проходили інструктаж та тренування, медичну підготовку, вчились користуватися зброєю і здобували навики поводження на місцевості.

Як повідомив військком, основна задача підрозділів, які комплектуються, – охорона об’єктів державної власності і комунікацій, забезпечення правопорядку, організація блокпостів, прикриття державного кордону спільно з Держприкордонслужбою, боротьба з диверсантами тощо. Слід наголосити, що виконання своїх обов’язків члени підрозділів тероборони здійснюватимуть тільки на території Рахівщини.

Значна роль у їх діяльності приділяється співпраці із громадянами та громадськими об’єднаннями, які на добровільних засадах займаються діяльністю щодо підтримання обороноздатності держави.