Про соціально-правовий захист дітей-сиріт говорили на семінарі у Закарпатській ОДА

17 жовтня 2018 року в м. Ужгород відбувся навчальний семінар за участі начальників та спеціалістів служб у справах дітей, які опікуються функціонуванням дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, Ужгородської, Перечинської, Великоберезнянської райдержадміністрацій, Ужгородського та Чопського міськвиконкомів. Захід охопив тематику соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

Під час навчання було приділено особливу увагу питанням дотримання вимог законодавства щодо всебічного розвитку вихованців у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях. Учасники заходу детально опрацювали наказ Мінсоцполітики «Про затвердження Порядку взаємодобору сім’ї та дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування», а також звернули увагу на необхідність ефективного здійснення контролю за умовами перебування та виховання дітей, які проживають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях. Не менш важливим став аспект ведення банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, прийомних батьків, батьків-вихователів в ЄІАС «Діти».

Впродовж жовтня 2018 року Службою у справах дітей облдержадміністрації буде проведено аналогічні кущові навчальні семінари у містах Мукачево, Тячів та Виноградів. До участі у цих заходах залучать понад 40 працівників служб у справах дітей райдержадміністрацій та міськвиконкомів.