Область відзначила 74-ту річницю звільнення від нацистських загарбників (+ ФОТО)

У неділю, 28 жовтня, в Ужгороді відбулися урочистості з нагоди відзначення 74-ї річниці визволення України та Закарпаття від нацистських загарбників.

Вже традиційно заходи почалися на українсько-словацькому кордоні. Там у супроводі оркестру Головного управління Національної поліції у Закарпатській області ветерани, керівники краю, обласного центру, представники Збройних Сил України, правоохоронних структур та центральних органів виконавчої влади поклали квіти до підніжжя монументу «Україна – визволителям».
Потім відбулося покладання квітів до монументу «Добровольцям Закарпаття – учасникам Другої світової війни». У ході церемонії Гімн України та композиції воєнного періоду виконав оркестр Ужгородського коледжу культури і мистецтв.
Завершилися урочисті заходи на Пагорбі Слави. Там вінки та квіти учасники заходу поклали до Вічного вогню як символу людської пам’яті про загиблих воїнів-визволителів. Офіційний церемоніал озвучили постріли салютної групи обласного управління поліції та Гімн України у виконанні оркестру Закарпатської обласної філармонії.
Урочисті і пам’ятні заходи відбулися в усіх районах Закарпаття.
Нагадаємо, що з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні у 2009 році Указом Президента 28 жовтня установили як День визволення України від нацистських загарбників. Дата є спільною і для Закарпаття, яке стало останнім регіоном України, що позбувся нацистських навали.