На Рахівщині дбають про потерпілих від Чорнобильської катастрофи

99eaeda42ef3f66569836fbd792b0081На сьогоднішній день, потерпілих від Чорнобильської катастрофи в управлінні соціального захисту населення Рахівської РДА на обліку перебуває:

І категорія – 15 осіб (в т.ч. 1 інвалід І групи, 6 – ІІ та 8 інвалідів ІІІ гр. );

ІІ категорія – 66 осіб;

ІІІ категорія – 63 особи;

ІV категорія – 5 осіб;

3 вдови померлих учасників ЧАЕС;

39 дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

До дня 30-х роковин Чорнобильської катастрофи прийнято розпорядження голови державної адміністрації 05.04.2015 № 113, згідно якого виплачено  матеріальну грошову допомогу в сумі 60000,00 (шістдесят тисяч гривень)  громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок коштів, передбачених у районному бюджеті для реалізації районної Програми „Турбота” на 2016 рік (І категорія по 500 грн., ІІ категорія – 415 грн., ІІІ категорія – 350 грн., ІV категорія – 300 грн., вдови отримали по 520 гривень).

Напередодні дня скорботи у райдержадміністрації проведено засідання за круглим столом при першому заступнику голови райдержадміністрації з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за участю начальника управління Рахівської РДА та голови Чорнобильської спілки „Союз Чорнобиль України”. Порушувалися питання про безкоштовне придбання ліків за рецептами лікарів, позачергове безплатне зубопротезування та надання санаторно–курортних путівок для пільгової категорії.

Спільною грамотою управління соціального захисту населення Рахівської РДА та громадською організацією „Союз Чорнобиль України” нагороджено ювіляра Антощука Валерія Миколайовича учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та вручено йому слуховий апарат. За звітний період профінансовано 62,9 тис.грн., в тому числі: на щомісячну компенсацію вартості продуктів харчування – 54,5 тис.грн., щорічну допомогу на оздоровлення в сумі  8,4 тис.грн.

З серпня 2015 року збільшено виплату на продукти харчування, для І категорії сума виплати становить 394,2 для ІІ – 197,1.

Оздоровлення виплачується один раз на рік, для інвалідів І та ІІ групи  першої категорії сума виплати становить – 120 грн; для інвалідів ІІІ групи першої категорії – 90 грн; для ліквідаторів ІІ категорії – 100 грн; для потерпілих ІІ категорії – 75 грн; для ліквідаторі ІІІ категорії – 75 грн. Підготовлено та відправлено 2 угоди для придбання путівок  для ліквідаторів І категорії.

Управління соціального захисту населення РДА