На «Днях добросусідства України та Румунії» Москаль подякував сусідній країні за лікарську допомогу пораненим на Революції гідності активістам

160423164611У п’ятницю (22.04) в румунському с.Мікула відбулися «Дні добросусідства України та Румунії» в рамках Закарпатської області та повіту Сату Маре. Таке свято між двома прикордонними регіонами проводилися вперше з часу здобуття Україною незалежності. Його ініціатором став Геннадій Москаль, котрий у лютому цього року під час приїзду голови повітової ради Сату Маре Андріана Штефа в Ужгород, запропонував запровадити Дні добросусідства між українською областю та румунським повітом.

Під час урочистої частини Геннадій Москаль від імені України висловив подяку Андріану Штефу за підтримку, яку Румунія надає Україні у зв’язку з подіями на Донбасі, та допомогу, надану під час Революції гідності.

– У січні 2014 року, коли Янукович усе ще був при владі, а на Майдані Незалежності та вул. Грушевського в Києві почалися жорсткі сутички, поранених активістів не можна було госпіталізувати в лікарні, – зазначив Г.Москаль. – Лікарі за інструкцією мали повідомляти про поранених у міліцію, яка одразу затримувала їх і притягала до кримінальної відповідальності. Мені вдалося домовитися через своїх румунських колег про безкоштовну медичну допомогу пораненим активістам у лікарнях Румунії. Я щиро дякую Румунії за допомогу, яку Україна ніколи не забуде!

Крім Геннадія Москаля українську делегацію представляли перший заступник голови обласної ради Йосип Борто, заступник голови ОДА Віктор Мікулін, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, керівництво Виноградівського району. Родзинкою «Днів добросусідства» став виступ Естрадно-духового оркестру Закарпатської обласної філармонії, який викликав багаторазові оплески учасників то гостей свята.