З початку року понад 215 тисяч закарпатців отримали медикаменти за програмою «Доступні ліки»

Вже 1,5 року в Україні діє Урядова програма «Доступні ліки», для реалізації якої Закарпаттю передбачено 32,4 млн грн. Станом на 1 жовтня область вже отримала фінансування у розмірі 24,3 млн грн. Ці кошти розподілені між визначеними на місцях медичними установами.

Медичними працівниками в рамках програми «Доступні ліки» виписано 537 902 рецепти. З початку 2018 року 215 313 закарпатців скористались можливістю отримати необхідні їм ліки за зниженими цінами, а деякі й безкоштовно. Вже отоварено 449 177 рецептів на суму майже 22,4 млн грн, а середня вартість одного рецепту склала 49,8 грн.

Нагадаємо що з серпня 2018 року МОЗ України затвердив новий реєстр препаратів програми «Доступні ліки» – четвертий від початку дії програми. Нині у програмі 261 препарат, 59 з яких для пацієнта є безкоштовними.

Для лікування серцево-судинних захворювань у програмі є 203 препарати, 45 з яких пацієнти можуть отримати безоплатно. Для лікування діабету 2 типу – 42 препарати, з яких 9 безкоштовні. Від бронхіальної астми – 15 препаратів, 5 із яких пацієнт може отримати безоплатно.

З повним списком безоплатних препаратів можна ознайомитися тут.

Щоб отримати ліки за програмою, пацієнт повинен звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта й отримати правильно виписаний рецепт. Лікар виписує пацієнтові рецепт на лікарський засіб, вказуючи його міжнародну непатентовану назву. Потім пацієнт обмінює рецепт на ліки в аптеці з позначкою «Доступні ліки». Карту аптек, які долучилися до програми, можна переглянути за посиланням: www.goo.gl/dCEMCw.