В обласному центрі Закарпаття вшанували 30-ту річницю Чорнобильської трагедії

8У вівторок, 26 квітня, з нагоди 30-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС в м.Ужгород біля пам’ятника закарпатським ліквідаторам Чорнобильської катастрофи відбувся мітинг-реквієм.

Корзини з квітами до підніжжя пам’ятнику піднесли керівники краю – Геннадій Москаль та Михайло Рівіс, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, очільники правоохоронних і контролюючих структур, голови районів, представники дипломатичних відомств, громадських організацій та мешканці обласного центру.

Склоняючи голови перед монументом, учасники заходу віддали шану ліквідаторам, пам’ятаючи, що ця жахлива трагедія увійшла в історію людства, як найбільша техногенна катастрофа, як невигойна рана на тілі України. Загалом у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи брали участь 600 тисяч чоловік, з них 350 тисяч – українців. За останніми даними, на сьогодні вже 168 тисяч людей померло через цю чорнобильську трагедію.

Потім пам’ятне зібрання продовжилося у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН». Як зазначив у своєму виступі Геннадій Москаль, «радіація здатна знищити все живе. Проте вона не змогла здолати духу героїзму і самовідданості людей, яких ми сьогодні називаємо «чорнобильцями». Тридцять років тому майже 5 тисяч закарпатців, ризикуючи життям та здоров’ям, ліквідовували наслідки трагедії. Близько половини з них, на жаль, уже немає серед нас».

– Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто згорів у боротьбі з ядерною стихією, хто помер від хвороб, породжених Чорнобилем. Їхній подвиг назавжди записаний у літопис людської мужності й навічно залишиться в пам’яті українського народу, – мовив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

– Надважливо ніколи не забувати тих, кого вже немає серед нас, за ким плачуть дзвони Чорнобиля. А це – медики, міліціонери, військові, будівельники, шляховики. Більшість із них за велінням совісті і серця, службового обов’язку поїхали туди і разом із іншими накривали собою злощасний атом. Понад півтисячі наших земляків, які були на головній лінії боротьби у перші хвилини біди, перші години, доби вже відійшли у вічність. Заради спасіння інших. Тут стоять їхні батьки, дружини, сестри. З одним болем, який ніякими глибокими словами не вгамувати. Дякую вам, бо саме ви даєте нам віру в те, що все в нашому домі буде добре. Дай, Боже, щоб ця трагедія ніколи не повторилася в житті України! – звернувся до присутніх голова Закарпатської облради Михайло Рівіс.

Після виступу відбувся урочистий концерт-реквієм з вшанування ліквідаторів Чорнобилської катастрофи.