Більше 1300 українських родин встановили сонячні панелі у III кварталі цього року

У III кварталі ц.р. ще 1371 домогосподарство встановило сонячні панелі і тепер споживає «чисту» електроенергію. «Як бачимо, бум на сонячні панелі серед українських сімей зростає», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

За 9 місяців ц.р. більше 3 тисяч родин встановили сонячні електростанції, що у 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2017 року (1214 сімей).

Як пояснив С. Савчук, стимулом до переходу на «чисту» енергію є не лише бажання родин стати більш енергонезалежними, а й можливість заробити на продажі надлишку електроенергії в мережу за «зеленим» тарифом розміром 18,09 євроцентів/кВт*год.

Це доводить, що у 2015 р. спільно з Держенергоефективності розроблено та Парламентом прийнято по-справжньому дієвий Закон України № 514-VIII , завдяки якому:

·        більше 6 тис. родин встановили сонячні панелі загальною потужністю 121 МВт, що складає близько 10% від всіх потужностей сонячної енергетики в країні;

·        120 млн євро інвестовано у такі приватні СЕС;

·        домогосподарства заощаджують чималі кошти на рахунках за електроенергію;

·        відкривається величезний внутрішній ринок сонячних панелей, що може бути платформою для нових інвестицій та виробничих потужностей.