Боротьба з нелегальним працевлаштуванням в області: виявлено 20 неоформлених працівників, з 95-ма укладено трудові угоди

З 17 вересня на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості» посадовцями Управління Держпраці у Закарпатській області спільно з працівниками ДФС, Пенсійного фонду України та органів місцевого самоврядування розгорнута широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія. Її мета – інформування про соціальні ризики та негативні наслідки нелегального працевлаштування.

Головні державні інспектори праці провели понад 160 заходів роз’яснювального характеру у всіх районах краю. В основному були охоплені підприємства будівельної і транспортної галузей, сфери обслуговування, торгівлі та сільського господарства, де на сьогодні існує найбільший ризик використання нелегальної праці.

– Зауважимо, що виконана робота вже дала свої результати, – наголошує перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик. – Під час 49 інспекційних відвідувань, які проводилися за підсумками інформаційно-роз’яснювальної кампанії, деякі роботодавці, дослухавшись до головних державних інспекторів, оформили своїх найманих працівників в офіційному порядку. Так, за даними Державної фіскальної служби, протягом вказаного періоду в області було легально прийнято на роботу 95 працівників. Водночас, виявлено 20 неоформлених працівників, у тому числі й на підприємствах, де проходили інформаційно-роз’яснювальні зустрічі.

Наприклад, на одному з будівельних майданчиків Ужгорода на момент проведення інспекційного відвідування працювало 14 осіб, які повідомили перевіряючим, що відносно нещодавно працюють різноробочими, жодних заяв про прийняття на роботу не писали, лише поставили підписи у якомусь бланку, а трудову книжку нікому не надавали. Згодом з’ясувалося, що директор цього приватного підприємства допустив до роботи на будівництві багатоквартирного житлового будинку 14 осіб, з якими уклав цивільно-правові угоди, що містять ознаки трудових відносин.

Ще по три «нелегали» виявили інспектори праці на іншому аналогічному будівельному майданчику в Ужгороді і на території заводу у селі Верхнє Водяне Рахівського району. А власники одного з ужгородських барів та продуктової крамниці прийняли без укладання трудового договору на роботу офіціанткою неповнолітню місцеву жительку і двох продавчинь, мешканок Ужгорода. На цих підприємців накладено штрафи у розмірі понад 100 тисяч гривень за кожного неоформленого працівника.

Роботи у вказаних напрямках тривають.